Komfort funkcjonowania w dużym mieście zależy od wielu czynników – bezpieczeństwa, dostępności do miejskich zieleńców i infrastruktury sportowej, porządku na ulicach, kosztów życia czy bliskości do atrakcji kulturalnych lub rozrywkowych. Nie mniej ważnym aspektem jest jednak komunikacja, która determinuje czas dojazdu do miejsca pracy, szkoły bądź drogi wylotowej z miasta. Jak mieszkańcy oceniają skomunikowanie poszczególnych dzielnic Bydgoszczy? Która dzielnica oferuje najwięcej rozwiązań komunikacyjnych?
Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz – najlepiej skomunikowane dzielnice, w których warto zamieszkać
Priorytetem dla wielu osób poszukujących nowego mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy jest skomunikowanie danej dzielnicy czy inwestycji z innymi ważnymi punktami na mapie miasta i aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Jaką dzielnicę do zamieszkania zatem wybrać, jeśli zależy nam na dobrej komunikacji? Która dzielnica jest najlepiej skomunikowana?
Portal Otodom wraz z agencją badawczą IQS przeprowadzili badanie[1] na ponad 2 tys. mieszkańców Bydgoszczy i zapytali ich m.in. o stan komunikacji w poszczególnych dzielnicach miasta. Respondenci oceniali w skali od 1 do 5. Która dzielnica wygrała?
Bydgoszczanie cenią sobie jakość komunikacji szczególnie we wschodniej części miasta, jeszcze do niedawna określanej w całości jako Fordon. Dzielnica została jednak rozbita na cztery jednostki administracyjne (osiedla): Nowy Fordon, Stary Fordon, Tatrzańskie i Terenów Nadwiślanych.
Tereny Nadwiślańskie są najlepszą dzielnicą (4,03 pkt). Według ankietowanych, to tutaj komunikacja miejska działa jak w zegarku, zatory drogowe prawie się nie zdarzają, jest mnóstwo miejsc do parkowania, a i panuje tu duża dostępność alternatywnych środków transportu. Na podium Rankingu Dzielnic Otodom w Bydgoszczy pod względem komunikacyjnym znajduje się również osiedle Tatrzańskie (3,94 pkt) oraz Fordon, czyli Stary Fordon i Nowy Fordon (3,81 pkt).
– Tereny Nadwiślańskie, dzielnica najlepsza pod względem komunikacji, zostały wyżej ocenione przez rodziców – zwłaszcza w aspekcie sprawnej komunikacji miejskiej i łatwości parkowania. Osiedle Tatrzańskie oferuje łatwy dojazd w różne miejsca zdaniem szczególnie osób po czterdziestce i rodziców, a zdaniem kobiet – sprawną komunikację miejską. Na Fordonie osoby między 26. a 40. rokiem życia doceniają zwłaszcza brak korków, rodzice łatwe dojazdy, i alternatywny transport – komentuje Olga Wagner z agencji badawczej IQS, która nadzorowała powstawanie niniejszego raportu.
Mieszkania Bydgoszcz – mnóstwo rozwiązań komunikacyjnych w Nowym Fordonie?
Idąc za ciosem, wybierając swoje nowe mieszkanie w Bydgoszczy i stawiając komunikację na pierwszym miejscu listy priorytetów, warto wziąć pod uwagę Nowy Fordon. Inwestycja, której bez wątpienia należy się bliżej przyjrzeć w tym rejonie miasta to Murapol Osiedle Akademickie przy ul. Akademickiej.
– Murapol Osiedle Akademickie jest położone na obfitym w zieleń terenie pomiędzy Politechniką Bydgoską a przyszłym Parkiem Akademickim. To wyjątkowe miejsce dla osób, które chcą na co dzień żyć z dala od miejskiego zgiełku, choć jednocześnie zaledwie kwadrans od centrum Bydgoszczy. W pobliżu inwestycji jest dostępny szereg rozwiązań komunikacyjnych w postaci przystanków tramwajowych i autobusowych, a także drogi ekspresowej łączącej Bydgoszcz z Toruniem. Część mieszkań jest gotowych do odbioru, dlatego zachęcam do zakupu, bo klucze można otrzymać zaraz po zakupie – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz
W ramach Murapol Osiedla Akademickiego oddano do tej pory w ręce mieszkańców 170 kompaktowych 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych mieszkań, które stanowią świetny wybór zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i seniorów. To również bardzo dobra okazja inwestycyjna dla osób chcących zabezpieczyć swój kapitał w nieruchomościach w Bydgoszczy. Na osiedlu powstanie łącznie 680 lokali mieszkalnych w ośmiu 4-piętrowych budynkach wraz z licznymi miejscami postojowymi w halach garażowych, jak i na zewnątrz.
Wszystkie mieszkania w Bydgoszczy są wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, chroniący przed zanieczyszczeniami, pyłkami czy owadami, oraz możliwość korzystania z urządzeń inteligentnego domu, czyli smart home. Wykorzystując inteligentne zarządzanie ogrzewaniem, oświetleniem czy zaworami wody, można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej nawet o 29% w skali roku. Deweloper zadbał również o wysoką jakość wykończenia części wspólnych przy wykorzystaniu energooszczędnego oświetlenia LED, trwałych gresów, laminowanych paneli meblowych czy estetycznych skrzynek pocztowych i dużych luster w holach wejściowych.
Dodatkowa przestrzeń plenerowa w formie tarasów z zielonymi ogródkami oraz przestronnych balkonów zachwyci nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Na terenie inwestycji zaprojektowano również stację ładowania pojazdów elektrycznych, jak i stojaki rowerowe, by sprzyjać poruszaniu się ekologicznymi środkami transportu.
[1] https://www.ing.pl/_fileserver/item/rlasy3j.