Właściwości termoizolacyjne dachówki ceramicznej
Spośród różnych rodzajów pokryć dachowych, konstrukcje wykonane z dachówek ceramicznych, charakteryzują się najlepszymi właściwościami termoizolacyjnymi. Podczas niskich temperatur dachówki ceramiczne wolniej oddają ciepło do otoczenia, co pozwala zatrzymać ciepłe powietrze w warstwach izolacji dachu.
Natomiast w cieplejszych warunkach wolniej się nagrzewają, co skutkuje utrzymaniem stabilnej temperatury na poddaszu. Dachówki ceramiczne są również bardzo szczelne, nie dopuszczają do niepożądanego zawilgocenia budynku, jednocześnie posiadając właściwości paroprzepuszczalne, co sprawnie przekazuje wilgoć gromadzącą się w murach domu na zewnątrz. Pod tym linkiem https://phd.pl/dachowki-ceramiczne/ znajdziesz sporo informacji na temat dachówki ceramicznej.
Dachówka ceramiczna a wskaźnik zużycia energii pierwotnej
Ceramiczne pokrycia dachowe ze względu na swoje unikalne właściwości izolacyjne przyczyniają się do utrzymania pożądanej temperatury wewnątrz budynku, co pozwala oszczędzać energię zużywaną na ogrzewanie. W przypadku budowy energooszczędnego domu warto również zwrócić uwagę na wskaźnik zużycia energii pierwotnej (Ep).
Jest to wskaźnik, który określa ilość energii pochodzącej ze źródeł nieodnawialnych, jaką budynek może zużywać w skali roku, i obecnie wynosi 70 kWh/m². Wykorzystanie dachówki ceramicznej znacznie ułatwia osiągnięcie wartości określonej przez ten wskaźnik.
Dachówki ceramiczne są uznawane za synonim trwałości i najwyższej jakości w branży pokryć dachowych. Są wyjątkowo trwałe i zapewniają wysoką izolację przed czynnikami atmosferycznymi. Co więcej, wyróżniają się estetyką, co czyni je atrakcyjnym wyborem. Każdy, kto buduje energooszczędny dom, zdecydowanie powinien rozważyć pokrycie dachu dachówkami ceramicznymi.