Jak skonstruowana jest bariera drogowa?
Bariery drogowe stalowe podzielić można właściwie na dwa modele. Oba wykonane są aluminiowych profili i płaskowników, giętych na zimno i mocowanych trwale do podłoża. Barierki mogą być malowane proszkowo na kolory ostrzegawcze, jak biało-czerwony lub żółto-czarny. Poprawia to ich widoczność na drodze, natomiast nadrzędnym celem barier jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
- Bariera u11a – tego typu szczeblinkowe barierki ochronne mają estetyczny wygląd i świetnie sprawdzają się zamontowane w pobliżu jezdni jako barierki chodnikowe. Chronią pieszych przed wejście na drogę, a kierowcom uniemożliwiają wjechanie i parkowanie na chodnikach.
- Bariera u12a – są to barierki drogowe wykonane ze stalowych rur, posiadające poprzeczne wzmocnienie. Widoczna z daleka oznaczenia kolorystyczne sprawiają, że kierowcy zachowują wzmożoną czujność, przejeżdżając obok nich. Bardzo często montuje się je na nasypach, na których prowadzone są drogi dla rowerzystów.
Gdzie zamówić bariery drogowe?
Jak łatwo zauważyć, bariery chodnikowe są skutecznym i stosunkowo tanim sposobem na poprawę bezpieczeństwa dzieci i pozostałych pieszych. Opisane powyżej rodzaje barier drogowych można zamówić bezpośrednio u producenta, który ma własną ekipę montażową, zajmującą się fachowym zainstalowaniem barier na chodnikach lub terenie pasa dzielącego dwie drogi. Montaż polega na przykręceniu barier do podłoża z użyciem specjalnych kołków i kotew. Użycie solidnych materiałów do produkcji owych barier daje pewność, że będą nam służyć przez wiele lat bezawaryjnie.