Co zrobić, aby były soczyste?
Najważniejszym składnikiem mięsa wołowego, które wpływa na to, że jest ono soczyste, to zawartość ilości tłuszczu w nim. Z tego też względu do ich przyrządzenia lepiej nadaje się mięso mielone z łopatki niż z polędwicy lub udźca. Dla porównania łopatka ma około 18 procent tłuszczu, a udziec zaledwie około 12. Z reguły jednak nie ma się pewności, z jakich części pochodzi mielone mięso wołowe. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest kupienie gotowego kawałka i jego zmielenie samodzielnie w domu lub poproszenie o to rzeźnika. Ciekawym trickiem jest wbicie niewielkiej kostki lodu w mięso przed grillowanie, co zapewni mu wyjątkową soczystość.
Jakie przyprawy wykorzystać?
Burgery przygotowane tylko z samej wołowiny są mdłe w smaku, dlatego mięso należy doprawić solą i pieprzem. Dodatkowe składniki takie, jak sos worcester, chili albo starta cebula, nie tylko poprawiają smak mięsa, ale sprawiają, że jest ono bardziej soczyste. Można jednak wypróbować jeszcze inne przepisy na przygotowanie mięsa na burgery. Można więc dodać oliwki albo wołowinę połączyć z kolendrą, ale wszystkie dodatki muszą być drobno posiekane.
Czy kształt ma znaczenie?
Idealny surowy kotlet na burgera ma grubość około 2 centymetrów. Jeśli będzie cieńszy, to podczas grillowania zdąży wyschnąć, zanim pojawi się na nim chrupiąca skórka. Z kolei, kiedy będzie za gruby, może się zwęglić, zanim w środku osiągnie odpowiedni stopień wysmażenia. Burgery można samodzielnie formować lub skorzystać z dodatkowych akcesoriów, jakie są dostępne na rynku. Należy również pamiętać, że podczas grillowania mięso lekko puchnie. Aby tego uniknąć, na środku kotleta wystarczy zrobić niewielkie wgłębienie.
Ile razy odwracać burgera?
Wiele osób grillując burgera przesadza z ilością jego obrotów na ruszcie. Prawda jest jednak taka, że wystarczy to zrobić tylko raz i to w odpowiednim momencie. Rozpoznaje się go po tym, czy przywiera ono do rusztu podczas podnoszenia, czy też nie. Jeśli przywiera, to należy odczekać jeszcze około minuty i podjąć ponowną próbę. Jeśli wtedy bez problemu da się go podnieść, można go obrócić.
Czy tylko klasyczna bułka nadaje się na burgera?
Klasyczny burger składa się z bułki pszennej, mięsa i dodatków. Można ją jednak zastąpić wybierając inne pieczywa. Świetnie w tej roli sprawdzają się greckie pity, hinduskie placki naan lub fit bułki. Burgery Częstochowa serwowane w Pasibus dostępne są w różnych wariantach, może warto się na nie skusić?